V Česku je 3 508 nakažených, mrtvých 32

Nový typ koronaviru Sars-CoV-2 zatím není na ústupu. V Česku je nově nakažených 3 508. Ve světě přibývá nejen nakažených, ale především razantně narůstají počty obětí viru. Například v Turecku se zečtyřnásobil. Bílý dům počítá s tím, že navzdory dodržování opatření nákaze podlehne 100 až 240 tisíc lidí.

Testováno bylo 55 017 lidí.

Druhou oběť má koronavirová nákaza v domově pro seniory U trati v Litoměřicích. V ústecké Masarykově nemocnici zemřel klient zařízení (ročník 1935), který byl pozitivně testován na Covid-19. „V nemocnici byl hospitalizován od 25. března. Jednalo se o klienta, který trpěl větším množstvím různě závažných chorob a přidružených zdravotních komplikací. Koronavirus tak nebyl hlavní příčinou úmrtí,“ uvedlo na svém webu Centrum sociální pomoci Litoměřice, které je příspěvkovou organizací Ústeckého kraje.

Hygienici v Libereckém kraji rozhodli o uzavření dvou menších firem s pěti až 20 zaměstnanci a u další, větší společnosti výrazně omezili provoz zrušením celé jedné směny. „Důvodem je to, že nařízenou karanténu má většina jejich zaměstnanců,“ uvedl liberecký krajský hygienik Vladimír Valenta. Podle něj jde o firmy z Liberce, Raspenavy na Liberecku a Smržovky na Jablonecku. Valenta naznačil, že šíření viru ve firmách v některých případech napomohly zbytečné kontakty zaměstnanců s širokým okruhem jejich rodin.

 

Přejít nahoru