Zemřela nakažená seniorka z domova na Vysočině

Jedna seniorka z domova důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu nakažená koronavirem zemřela. Měla jiné vážné nemoci. Nakažených je 20 z 22 klientů domova a 9 pracovníků. Její úmrtí potvrdila mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Potvrzených případů COVID-19 v Libereckém kraji dál přibývá, už je jich 69. Všechny další testy provedené v domově seniorů v Liberci vyšly negativně.

 

Ve Středočeském kraji je podle hygieniků 293 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. Dle informací ministerstva zdravotnictví je to 356 případů, a to včetně nálezu laboratoří.

Česko zahájilo pomoc Španělsku a Itálii, které jsou nejvíc zasažené koronavirem. Posílá dvacet tisíc ochranných obleků z policejních skladů v Opočínku.

 

Ve Zlínském kraji je pět dalších potvrzených případů nákazy novým koronavirem, v kraji je jich 112. Nejvíce je jich na Uherskohradišťsku, a to 61.

Počet potvrzených případů nákazy COVID-19 v Hradeckém kraji vzrostl na 66, o čtyři více než bylo v sobotu. Nové případy jsou z Hradecka a Náchodska.

 

Na jihu Moravy přes noc přibylo sedm nových pacientů s potvrzenou diagnózou nemoci COVID-19, celkem jich je 150, nejvíce v Brně.

Břeclavská nemocnice po dvou týdnech znovu otevřela anesteziologicko-resuscitační oddělení ARO a do plného provozu se vrací i oddělení ušní-nosní-krční (ORL). Lékařům a sestrám skončila karanténa, ve které museli být kvůli pozitivním testům na nemoc COVID-19 u některých kolegů.

Počet případů nákazy novým typem koronaviru v Ústeckém kraji stoupl na 102. Samospráva dostala dvě zásilky s pomůckami od ministerstva vnitra.

Zdroj: novinky.cz, ceskatelevize.cz

 

 

 

Přejít nahoru