Tři další oběti koronaviru v Česku, vyléčených je ale víc

V Česku od rána přibyla tři úmrtí lidí s nemocí covid-19, kterou způsobuje nový typ koronaviru. Zemřelých je podle aktualizovaných informací ministerstva zdravotnictví 59. Uzdravených ministerstvo eviduje 78, o čtyři více než ráno.

 

Dva lidé dnes podle webu zemřeli v Praze, jeden ve věku do 50 let. Druhou pražskou obětí je žena narozená v roce 1928, která se nakazila v domově pro seniory v Michli. Měla i srdeční potíže, zemřela ve Všeobecné fakultní nemocnici. Jeden člověk nad 60 let dnes zemřel ve Středočeském kraji.

Počet nových případů za dnešní den je zatím výrazně nižší než v pátek, kdy 322 nových nemocných bylo nejvíce za posledních sedm dní. Počet případů se ale obvykle odvíjí od počtu testů. V pátek bylo testů dosud nejvíc za jeden den, ve dnech minulého víkendu byl počet znatelně nižší než ve všedních dnech.

Z nakažených připadá víc než čtvrtina na Prahu, v hlavním městě je také koronavirus nejrozšířenější. Na 100.000 obyvatel zde připadá téměř 83 nakažených. Následuje Olomoucký kraj se zhruba 60 nemocnými na 100.000 obyvatel. Nejméně zasažený je Jihočeský kraj s necelými 19 případy na 100.000 obyvatel.

Z Česka má nemoc podle údajů hygieniků 86 procent nakažených, zbytek si ji přivezl ze zahraničí, zejména z Rakouska a Itálie. Nejvíce nemocných je ve věku mezi 45 a 54 lety, téměř pětina. Na děti do 14 let připadá zhruba pět procent. Seniorů nad 65 let, kteří jsou považováni za nejvíce ohroženou skupinu, je mezi nakaženými téměř 18 procent.

V nemocnici je s onemocněním podle údajů ministerstva zdravotnictví k pátku 380 lidí, z toho 87 ve vážném stavu. Jako vyléčení nebo do domácí karantény odešlo z nemocnic 173 lidí.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru