Česko hlásí téměř tři stovky nových případů za den. Nové ohnisko v Liberci

Ve středu přibylo v Česku 278 potvrzených případů nákazy novým typem koronaviru Sars-CoV-2. Je to zatím druhý nejvyšších přírůstek v červenci. Od začátku epidemie se tak novým koronavirem v Česku nakazilo 16 093 lidí.

Detailní mapa koronaviru v okresech zde

 

Testy v Libereckém kraji odhalily nové ohnisko covidu-19 v jednom z podniků na Liberecku. V úterý tam testy prokázaly 22 nakažených hlavně mezi zahraničními dělníky, ve středu přibylo dalších 12 případů a testování pokračuje. Po jednání krajské epidemiologické komise v Liberci to novinářům řekl ředitel krajské hygienické stanice Vladimír Valenta. Žádná nová opatření ale v kraji v souvislosti s nákazou zavádět nebudou.

V domově seniorů v Černožicích začíná druhé kolo testů

V krajském Domově důchodců v Černožicích na Královéhradecku ve čtvrtek začalo druhé kolo testování stovky klientů a 83 zaměstnanců. Výsledky by měly být v pátek. Nákaza se dosud prokázala u pěti zaměstnanců domova, u žádného z klientů. U ošetřovatelky bylo onemocnění zjištěno náhodou, když se vrátila z dovolené na Ukrajině. Žádné příznaky nepociťovala, nechala se testovat kvůli tomu, že nákaza se objevila u jejího manžela.

Počet případů covidu-19 v ČR přesáhl 16.000

Počet případů nemoci covid-19 v Česku od začátku epidemie k dnešku přesáhl 16.000. Za středu přibylo 278 potvrzených případů na celkových 16.093. Jednalo se opět o druhý nejvyšší denní nárůst od června. Nových případů nákazy bylo o tři více než v úterý a jen o jeden méně než při rekordním růstu minulý pátek. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

Poslední zhruba dva týdny vytrvale roste také počet lidí aktuálně trpících covidem-19. Ve středu se dostal na 4290, což je nejvíce od poloviny dubna. Nejvyšší počet aktivních případů nemoci, tedy počet potvrzených případů nákazy po odečtení vyléčených a zemřelých, byl podle údajů ministerstva 11. dubna, kdy jich bylo 4684.

Nejvíce nových případů za uplynulý týden bylo zaznamenáno na Prachaticku, a to zhruba 57 nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel za posledních sedm dní. V Prachaticích ve středu začalo testování na koronavirus u zaměstnanců společnosti Intica Systems a dalších lidí na firmu navázaných. Testy už absolvovalo 333 lidí a byly zatím potvrzeny asi tři desítky nakažených. Prachaticko překonalo Jihlavsko, kde byla dosud situace nejvážnější. Na Jihlavsku bylo podle aktuálních údajů za posledních sedm dní asi 45 nových případů na 100.000 obyvatel.

Počet zemřelých lidí s covidem-19 ve středu vzrostl o jednoho na 375. V nemocnicích je kvůli této nemoci podle posledních údajů ministerstva ze středečního večera 120 lidí, z nichž 21 je ve vážném stavu.

Zdroj: čtk, novinky.cz, seznamzpravy.cz

Přejít nahoru