Česko zaznamenalo nejvyšší denní přírůstek případů. Koronavirus má 2 422 lidí

Česko hlásí 2 422 potvrzených případů nákazy koronavirem, počet provedených testů vystoupal na 36 374. Na svých webových stránkách o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. V pátek stoupl počet nakažených o 373, což je zatím nejvyšší denní přírůstek. Nakazilo se i dvanáct lidí z domova důchodců v Havlíčkově Brodě, převážně se jednalo o klienty. Následkům nemoci COVID-19 zatím podlehlo devět lidí, všichni však měli i další zdravotní komplikace. Úspěšně se vyléčilo jedenáct osob.

Výrazně narostl i počet provedených testů. Za pátek bylo otestování 5 247 lidí, tedy přibližně o 800 více než o den dříve. K sobotnímu ránu již bylo na koronavirus otestováno celkem 36 374 osob. Průměrný denní nárůst nakažených se v posledních pěti dnech pohyboval pod hranicí 200 osob, dosud největší přírůstek pacientů pak hygienici zaznamenali ve středu, a to 291.

V domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu se potvrdila nákaza koronavirem u deseti klientů a dvou zaměstnanců. Zařízení je v karanténě, zbylým z celkových 22 obyvatel domova a jeho pracovníkům dnes záchranáři odebírají vzorky pro testy. Nemocní důchodci zatím zůstali na místě, řekla dnes ČTK ředitelka protiepidemického odboru krajské hygienické stanice Alena Dvořáková.

V Břevnici je zařízení se zvláštním režimem spravované krajem, stará se o lidi s demencemi. O obsluhu se starají dvě desítky lidí. Dům stojí samostatně u vsi.

Devět úmrtí

V Česku dosud zemřelo devět nakažených. Ve většině případů se jednalo o osoby vysokého věku, kterým byly diagnostikovány vážné choroby a jež tak měly výrazně oslabený imunitní systém. Nejmladším ze zemřelých je muž narozený v roce 1975, který byl i vzhledem k pokročilému stádiu rakoviny hospitalizován v nemocnici v Havířově.

Zdroj: denik.cz

 

Podívejte se na mapu nakažených v okresech ZDE

Přejít nahoru