Vysočina žádá o pomoc armády v domově Břevnice zasaženém virem

Kraj Vysočina dnes požádal ministerstvo obrany o nasazení armádních sil a prostředků v domově důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu zasaženém koronavirem. Podle tiskové zprávy na krajském webu na reakci ministerstva kraj čeká. Nákaza se podle hygieniků potvrdila u 20 z 22 klientů domova a u devíti jeho pracovníků. Jedna seniorka, která měla i jiná vážná chronická onemocnění, dnes zemřela v nemocnici.

Domov se zvláštním režimem se stará o lidi s demencemi. Hygienici tam do odvolání nařídili karanténu.

Jedna seniorka z domova u H. Brodu zasaženého virem zemřela

Jedna z klientek domova důchodců v Břevnici u Havlíčkova Brodu (ročník 1943) nakažená koronavirem dnes zemřela. Měla jiná vážná chronická onemocnění, řekla dnes ČTK mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Nákaza se v břevnickém domově podle dnešních informací hygieniků potvrdila u 20 z 22 klientů a u devíti pracovníků. Domov je v karanténě.

Do nemocnice byly v sobotu přepraveny dvě klientky domova. Obyvatelé, kteří zůstali v domově, jsou podle ředitelky Hany Hlaváčkové v celkem dobrém zdravotním stavu. “Noc byla klidná a personál pracuje,” řekla ČTK. V domově je nyní 20 klientů. Dva lidé, u nichž se nákaza neprokázala, jsou podle ředitelky izolovaní na samostatném pokoji.

V domově se do sobotního večera potvrdila nákaza u 20 klientů a šesti jeho pracovníků. Na základě výsledků dalších testů se počet nakažených z řad personálu zvýšil na devět, řekla dnes ČTK ředitelka protiepidemického odboru krajské hygieny Alena Dvořáková.

V Břevnici je zařízení se zvláštním režimem, stará se o lidi s demencemi. Je součástí havlíčkobrodského domova pro seniory, který je spravovaný krajem. Budova stojí samostatně u vsi.

Na Vysočině byla podle krajské hygienické stanice do dnešního rána nákaza COVID-19 potvrzená u 95 lidí. Nejvíc případů, 54, je na Havlíčkobrodsku.

Zdroj: ctk

Přejít nahoru