První vyléčená v Královéhradeckém kraji: Žádné horečky jsem neměla

V záplavě stoupajících čísel počtu nakažených koronavirem se včera objevila první dobrá zpráva o prvním vyléčeném pacientovi v Královéhradeckém kraji. Deníku se podařilo spojit s ženou, která má za sebou karanténu a negativní výsledky potvrzující její vyléčení.

„Test na koronavirus mi dělali 12. března. Přijeli k nám domů z hradecké nemocnice a výsledek byl pozitivní nález. Od té doby jsem byla dva týdny v karanténě. Přesně po čtrnácti dnech jsem jela do Hradce, kde mi dělali první kontrolní test – tentokrát už s negativním výsledkem. V sobotu 28. března jsem jela na druhý test a ten mi vyšel opět negativní. V neděli mi to volali, a potvrdili, že jsem vyléčená a nemusím už dodržovat karanténu,“ popisuje 25letá žena cestu k „titulu“ prvního vyléčeného pacienta v Královéhradeckém kraji.

 

Může dokonce sdílet domácnost i s dalšími rodinnými příslušníky u nichž pozitivní výsledek zatím ještě přetrvává. „Řekli mi, že normálně s nimi mohu bydlet, že se nic neděje. Mám již vytvořené protilátky a jsem vůči viru imunní,“ říká, a popisuje průběh dvoutýdenní karantény.

 

„Byla jsem prakticky v pořádku, ani jsem nemusela ležet. Vůbec žádné horečky, akorát mě bolely klouby a svaly. Dalším příznakem byla ztráta čichu a chuti. Ze začátku se o těchto příznacích vůbec nemluvilo, tak jsme tomu nepřikládali žádnou souvislost s možnou nákazou. Teď už je to ale naštěstí zase v pořádku,“ popisuje průběh nemoci během karantény.

Královéhradecký kraj má aktuálně podle Krajské hygienické stanice 84 nakažených osob (Hradec Králové 31, Jičín 5, Náchod 37, Rychnov 3, Trutnov 9). Jedna osoba zemřela minulý týden ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové, nemoci podlehl 80letý pacient, který trpěl onkologickým onemocněním. Nemocni k dnešnímu dni v Čechách podlehlo celkem 17 lidí.

Zdroj: nachodsky.denik.cz

Přejít nahoru