V Česku je 141 nakažených koronavirem

V České republice bylo zjištěno 141 případů nákazy koronavirem. V ČR platí nouzový stav. Skokově roste počet nakažených v sousedních zemích. Nákaza se nevyhýbá ani vrcholným politikům, brazilský prezident ovšem popřel páteční zprávu, že se to týká i jeho

AKTUÁLNÍ DATA NALEZNETE ZDE

 

V Praze  je 58 případů nákazy koronavirem. Hygienici dnes zaznamenali deset nových pacientů. Čtyři infikovaní se vrátili z Itálie, tři z Rakouska.

Čtyři Italové dnes hospitalizovaní v Pardubicích, nemají COVID-19, testy na koronavirus byly negativní. Nemocnice je propustí z infekčního oddělení.

Případů koronaviru ve Zlínském kraji raketově roste. Od pondělí do čtvrtečního večera hygienici potvrdili na východě Moravy pět případů. Během pátku pak dalších osm. K pátečnímu večeru je tak ve Zlínském kraji třináct lidí s pozitivním testem na COVID-19. Stav všech nakažených je podle hygieniků dobrý, jsou v domácí izolaci.

V Jihočeském kraji je druhý pacient s nákazou koronavirem. Jedná se o mladého muže z Českobudějovicka, který pracuje v Rakousku, kde se asi nakazil.

 

Královéhradecký kraj má v tuto chvíli celkem sedm osob pozitivně testovaných na nový koronavirus. Po rodině z Náchodska, u jejichž tří členů byl virus potvrzen v pátek ráno, je sedmým nakaženým muž (22) z Hradce Králové, který se vrátil z lyžování v Rakousku.

„Jeho stav nevyžaduje hospitalizaci. Je v domácí izolaci, protiepidemická opatření byla nastavena,“ uvedla Veronika Krejčí z krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru