Novojičínská sestra chodila do práce i s koronavirem. Nakazila všechny své příbuzné

Nákaza koronavirem byla prokázána u zdravotní sestry z onkologické ambulance v Novém Jičíně, která podle informací hygieniků chodila do práce nemocná a nyní byl u ní diagnostikován koronavirus. Mezitím nakazila všechny své příbuzné včetně seniorů a dětí. V současné době probíhá testování všech kolegů i pacientů, s nimiž přišla do kontaktu.

„Zejména u zdravotníků mě nepřestává překvapovat to, že chodí nemocní do práce. Sestřička chodila do práce týden s příznaky onemocnění. A nejen že chodila do práce, ale úspěšně nakazila veškeré členy své rodiny včetně prababiček, synovců a neteří včetně dětí školou povinných, protože se pohybovala ve třech, ve čtyřech rodinách, kde nakazila skoro všechny… Uvidíme, co nám to udělalo s pacienty této sestry, která pracovala na velice rizikovém pracovišti,“ řekla ředitelka Krajské hygienické stanice v Ostravě Pavla Svrčinová.

„Museli jsme uzavřít celé oddělení, vyšetřujeme všechny pacienty, kteří tam jezdili na infuze a na chemoterapie, všechny lékaře. Všechny jsme postavili do karantény a všichni procházejí vyšetřením. Včera na odběrovém místě v Novém Jičíně jsme odebírali vzorky od pacientů až do pozdních večerních hodin,“ řekla.

Podle nemocnice příznaky neměla

Nemocnice Nový Jičín, kde sestra pracovala, patří do skupiny AGEL. Její mluvčí Radka Miloševská přitom tvrzení Svrčinové popřela s tím, že sestra nejevila žádné příznaky onemocnění. „Aktuálně je klinický průběh jejího onemocnění velmi mírný, proto zůstává v domácím léčení. Jedná se o komunitní nákazu, nikoliv cestovatelskou,“ řekla. Všem zdravotníkům, kteří s nakaženou přišli do kontaktu, byla nařízena karanténa a podstoupili odběr vzorků. Podle Miloševské jde o dvacet osob.

Krajská hygienička Svrčinová znovu zdůraznila, že lidé by se pokud možno neměli stýkat se staršími lidmi. A to nejen nemocní, ale ani ti, kteří nepociťují žádné příznaky. „Stýkejte se pouze s členy rodiny, se kterými bydlíte, ale nejezděte zejména k dědečkům a babičkám,“ řekla.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru