Zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice

Česko má první oběť nemoci Covid-19 z řad zdravotníků. Zemřela sestra z pražské Thomayerovy nemocnice. V Česku je už 2 805 potvrzených případů nákazy koronavirem. Šestnáct lidí zemřelo.

Mezi zemřelými na nový typ koronaviru je také zdravotní sestra z pražské Thomayerovy nemocnice. Pro Seznam Zprávy to uvedl její mluvčí Petr Sulek.

„Můžeme potvrdit, že doma zemřela zdravotní sestra z Thomayerovy nemocnice. S ohledem na přání rodiny, nebudeme k tomu sdělovat žádné další informace,” sdělil Novinkám mluvčí nemocnice Petr Sulek.

V Česku je aktuálně 2805 nakažených a 16 obětí nemoci.

V Thomayerově nemocnici se koronavirem nakazilo několik sester z plicního oddělení a z oddělení následné péče. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dříve řekl, že na oddělení nemoc zavlekl personál.

Proti nákaze byl dostatečně chráněn a hygienici prověřují, jak je možné, že se tam nemoc rozšířila. Na oddělení následné péče bylo pozitivně testováno 25 pacientů a dvě sestry, jeden muž zemřel. Podle pátečních slov ředitele nemocnice Zdeňka Beneše byly sestry v dobrém stavu a bez teplot.

Zdroj: seznamzpravy.cz, novinky.cz

Přejít nahoru