Ve Vietnamu se vyléčil Čech nakažený koronavirem

Ve Vietnamu se vyléčil třiapadesátiletý Čech, který tam byl v lékařské péči po pozitivním nálezu na koronavirus. Byl propuštěn z nemocnice a jakmile to bude možné, vrátí se do České republiky, potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Čech ve Vietnamu byl prvním případem českého občana, který měl mimo republiku pozitivní nález. Ministerstvo zahraničí 14. března uvedlo, že muž je v lékařské péči v Ho Či Minově Městě. Pracovníci ministerstva mu poskytovali například pomoc s tlumočením. Muž se ve Vietnamu dobrovolně přihlásil na testy, protože vykazoval některé symptomy nakažení koronavirem.

Čestný předseda a tiskový mluvčí Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter připomněl, že Vietnam s 95 miliony obyvatel má do pondělí 194 potvrzených nakažených, 55 lidí se uzdravilo a nikdo na nemoc Covid-19 nezemřel.

Jsou zvyklí při jakékoli epidemii chřipky okamžitě nosit roušky a když se koronavirus objevil v prvním okresním městě u hranic s Čínou, hned se město uzavřelo, doplnil Winter.

Česko zatím eviduje 2859 potvrzených případů nákazy. Za neděli se počet zvýšil o 160, nejméně za šest dní. Za stejné období byl ale nejnižší počet testů, bylo jich 2798. Celkem jich bylo provedeno 43 498, vyléčených bylo v Česku 11 lidí. Podle aktuálních údajů zemřelo 17 lidí nakažených novým typem koronaviru. Jde zejména o lidi, kteří mají také jiné těžké zdravotní obtíže.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru