Pustili ho z nemocnice a zemřel. Slovensko má patrně první oběť koronaviru

Slovensko má s největší pravděpodobností první případ úmrtí na nemoc COVID-19, kterou způsobuje koronavirus. Devětapadesátiletý pacient zemřel v pondělí pouhý den poté, co ho z nemocnice propustili do domácího léčení. Podle ministra zdravotnictví Marka Krajčího zdravotnické zařízení pochybilo.

“Pitva u tohoto pacienta potvrdila, že šlo o oboustranný zápal plic. Pacient skonal na kardio-respirační selhání,“ uvedl Krajčí s tím že patolog teprve bude zkoumat původ zápalu plic.

Pacient byl podle ministra pozitivně testován na nemoc COVID-19. „A proto je velmi zarážející, že byl den předtím propuštěn z nemocnice,“ řekl Krajčí.

V zemi dosud bylo 363 potvrzených případů nákazy.

Příslušný úřad už začal zkoumat, zda v případě devětapadesátiletého muže nedošlo k nesprávnému poskytnutí péče zdravotnickým zařízením, léčil se v nemocnici v lázeňském městečku Bojnice.

Už předminulý týden zemřela na Slovensku na infarkt 84letá žena, u které sice koronavirus zjištěn byl, tehdejší premiér Peter Pellegrini ji ale odmítl označit za první slovenskou oběť pandemie.

Zdroj: idnes.cz

Přejít nahoru