Páté oběti koronaviru v Česku bylo 88 let. Muž byl v domácím léčení

Pátou obětí nákazy koronavirem je 88letý muž ze Středočeského kraje. Zemřel ve středu, stejně jako 83letý muž, jehož úmrtí oznámila Nemocnice Na Bulovce.

Pátý mrtvý trpěl chronickým onemocněním a byl v domácím léčení. Nakazil se v rodině, uvedla mluvčí krajských hygieniků Dana Šalamunová.

Čtvrtou oběť nedlouho předtím ohlásila Nemocnici na Bulovce. „Dnes po šesté hodině ranní zemřel ve věku 83 let v Nemocnici na Bulovce pacient z Prahy, u kterého byl 21. března potvrzen Covid -19,” uvedla nemocnice na Twitteru.

Pacient z Bulovky měl podle vyjádření nemocnice dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem.

Nemocnice Na Bulovce@NaBulovce

Dnes, po šesté hodině ranní, zemřel ve věku 83 let v Nemocnici Na Bulovce pacient z Prahy, u kterého byl 21. března potvrzen Covid -19. Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem.

15 people are talking about this

První pacient nakažený koronavirem zemřel v Česku v neděli. Šlo o 95letého muže, který měl vážné zdravotní problémy. S nemocí Covid-19  nebyl hospitalizován na JIP.

Druhou obětí byl v úterý 45letý muž, který měl rakovinu. Koronavirus jeho zdravotní stav zhoršil. Zemřel na multiorgánové selhání.

Ve úterý také nemoci podlehla žena narozená v roce 1949. Nakazila se v rámci rodiny.

V ČR bylo dosud provedeno 22 600 testů a nákaza se potvrdila u 1497 lidí. Deset lidí se vyléčilo.

Přejít nahoru