Po očkování zemřel na Slovensku chronicky nemocný muž

Po očkování vakcínou společnosti Pfizer/BioNTech zemřel na Slovensku devětasedmdesátiletý muž, který trpěl několika chronickými nemocemi. Právě ty určila pitva jako hlavní příčinu úmrtí.

Mluvčí státního ústavu pro kontrolu léčiv Magdaléna Jurkemíková nicméně agentuře TASR řekla, že k celkovému zhoršení stavu přispěly také jinak mírné nežádoucí účinky po očkování, jako je horečka a slabost.

Podle mluvčí se podobné případy objevily také v několika dalších evropských zemích. „Jedná se o případ podobný těm, které známe z Norska, Německa a jiných evropských zemí,“ dodala Jurkemíková.

Na Slovensku dosud očkovali proti covid-19 celkem 102 692 lidí a tamní ústav pro kontrolu léčiv evidoval 353 hlášení o nežádoucích účincích po vakcíně Comirnaty společnosti Pfizer/BioNTech. Většinou se jednalo o bolesti v místě vpichu. Může se objevit také zvýšená teplota, bolest hlavy, slabost a nevolnost. Slovensko očkuje především zdravotníky, ale také občany starší 75 let.

V uplynulém dni zaznamenali na Slovensku 1590 nových případů nákazy koronavirem a 192 úmrtí na nemoc covid-19. V nemocnicích je 3263 pacientů s potvrzeným covid-19, z toho 261 na JIP a 319 na plicní ventilaci. Celkově bylo v zemi dosud pozitivně testováno 238 617 lidí a od začátku pandemie na Slovensku zemřelo 4260 lidí.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru