Policie stíhá dva muže za porušení karantény. Jeden plivl na souseda

Moravskoslezská policie stíhá dva muže za úmyslné porušení karantény kvůli podezření z onemocnění covid-19. Jeden z nich je obviněn z pokusu o obecné ohrožení, druhý pak dokonce z šíření nakažlivé nemoci, protože u něj byla nákaza koronavirem prokázána. Oba žijí v malé obci v Moravskoslezském kraji, a policie je proto při sdělování podrobností velmi opatrná.

Oznámení o ohrožení okolí dvěma muži v karanténě přijali policisté na začátku týdne. Oba byli zadrženi a umístěni do policejní cely. Zatímco jeden z nich je obviněn ze zločinu šíření nakažlivé lidské nemoci, druhý jen z pokusu zločinu obecného ohrožení. Podle informací Práva a z údajů od policie vyplývá, že u jednoho z nich lékaři skutečně diagnostikovali nákazu koronavirem a druhý byl „pouze“ v karanténě.

„První obviněný měl porušit podmínky nařízené karantény a bez jakýchkoliv ochranných pomůcek se měl v dubnu volně pohybovat v činžovním domě i před domem. Druhý obviněný, po vyrozumění od lékaře o povinnosti dodržovat karanténu, měl vyhrožovat nákazou koronavirem svým sousedům, plivat na ně z okna a vyhrožovat zabitím,“ uvedla mluvčí policie Pavla Jiroušková.

Obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše osmi let. „Soud této žádosti vyhověl u jednoho obviněného. Druhý je stíhán prozatím na svobodě s podmínkou dodržování domácí karantény,“ dodala mluvčí.

Který z obviněných vyhrožoval lidem nakažením virem, tedy zda se jednalo o muže skutečně nakaženého, nechtěla policie vzhledem k vyšetřování upřesnit.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru