Na Bulovce mají nakaženého lékaře a sestru

Dva zdravotníci z Nemocnice na Bulovce mají koronavirus, jsou v domácí karanténě. „Je to lékařský pár – lékař a sestra. Jejich kolegům je několikrát denně měřena teplota, sledují si případné příznaky a pracují v FFP3 respirátorech, který mají i výdechový ventil. Tedy mají nejvyšší možnou ochranu,“ uvedla pro Seznam Zprávy mluvčí nemocnice Simona Krautová.

V Nemocnici na Bulovce je kvůli koronaviru hospitalizováno přes 50 pacientů, je tedy nejexponovanější v celé republice. Nakažený lékař je z oddělení ortopedie, sestra z neurologie.

Pro nemocné seniory mají najít místo kraje

V krajích mají v případě potřeby vznikat zvláštní kapacity pro pacienty z těch domovů pro seniory, které nebudou schopny zajistit desetinu míst pro izolaci nemocných novým typem koronaviru. Dohodli se na tom podle ministra vnitra Jana Hamáčka hejtmani se zástupci vlády během videokonference. Kraje budou také distribuovat ochranné pomůcky pro potřeby domovů pro seniory.

V pražském domově pro seniory je 10 nakažených

V domově pro seniory na pražském Chodově je deset klientů nakažených koronavirem. Všichni jsou bez příznaků nemoci a zůstávají v karanténě. Přítomnost viru odhalilo testování celého domova. Z tohoto zařízení pocházel pětadevadesátiletý muž, který byl první obětí koronaviru v Česku ohlášenou v neděli 22. března.

Zdroj: seznamzpravy.cz, novinky.cz

 

Přejít nahoru