Rande za hranicemi může přijít dívku na 20 tisíc korun

S nařízeními a opatřeními vlády ČR proti šíření viru Covid-19 si ve středu po poledni nedělala hlavu mladá, čtyřiadvacetiletá žena. Ta se totiž vydala „tajně“, mimo hraniční přechod, na rande do Rakouské obce u hraničního přechodu v Českých Velenicích.

Při jejím návratu ji však přistihli příslušníci Armády ČR a přivolali policisty. Slečna jim sdělila, že byla na návštěvě u svého přítele za hranicemi. Že tím sobě i sloužícím policistům a vojákům přidělá mnoho práce a vystavuje sebe i je riziku onemocnění už nedomyslela. Policisté tak ihned zalarmovali lékaře, který rozhodl o její 14ti denní karanténě. Tímto však příběh zdaleka nekončí. Slečnu totiž policisté kontrolovali krátce po půlnoci při jízdě ve vozidle. Nařízenou karanténu se ji tedy dodržovat nechtělo. Z jejího obláčku lásky se snad probere u správního řízení, kde jí za její lehkovážnost hrozí pokuta až do výše 20 000 korun.

Policisté znovu apelují na širokou veřejnost. Dodržujte veškerá nařízení související s aktuální situací v České republice. Dodržování pravidel a nařízení je totiž v zájmu nás všech. Nestěžujte už tak náročnou práci všech příslušníků složek IZS vaší lehkovážností a nezodpovědností. Společnými silami proti onemocnění můžeme bojovat. V tomto boji však potřebujeme i zodpovědné jedince.

 

Zdroj: tydenikpolicie.cz

Přejít nahoru