Hygienici kontaktují účastníky lyžařského zájezdu do Trentina

Hygienici z několika regionů se během soboty snažili kontaktovat skupinu zhruba 15 lidí, kteří se na začátku března vrátili z lyžařského zájezdu do italského Trentina. Jedním z účastníků zájezdu byl totiž muž z okresu Jablonec nad Nisou, který byl na koronavirus pozitivně testován v pátek a je druhým potvrzeným případem onemocnění Covid-19 v Libereckém kraji.

 

„Muž se po návratu choval zodpovědně. Jeho kontakty se nám podařilo vytrasovat. V Libereckém kraji jde o čtyři nebo pět lidí a další skupina zhruba 15 lidí jsou ti, kteří s dotyčným byli na lyžařském zájezdu, ale pocházejí z jiného regionu. Tyto kontakty jsme předali kolegům,“ upřesnil Vladimír Valenta, ředitel Krajské hygienické stanice v Liberci.

V Libereckém kraji jsou k sobotnímu odpoledni pouze dva potvrzené případy onemocnění Covid-19. Kromě muže ještě žena, ročník 1961, rovněž z okresu Jablonec nad Nisou.

Oba leží na infekčním oddělení liberecké nemocnice a průběh jejich nemoci zatím není závažný. Také žena se pravděpodobně nakazila při pobytu v Itálii, ta ale v oblasti Val Gardena.

Na koronavirus bylo na Liberecku testováno dosud jen 80 lidí, z toho 69 testů bylo negativních, dva pozitivní a na výsledky zbylých devíti hygienici ještě čekají.

 

Zdroj: novinky.cz

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru