Hygienici uzavřeli v Liberci kvůli koronaviru jednu první třídu

Hygienici poslali na jedné ze Základních škol v Liberci kvůli koronaviru do karantény jednu celou první třídu i s učitelkou. Na covid-19 byla pozitivní jedna žákyně, uvedl dnes na facebooku náměstek libereckého primátora pro školství Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj). Žádná další opatření na škole hygienici nenařídili, děti i učitelku ale čeká opakované testování, řekla ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

V Libereckém kraji jde teprve o druhý podobný případ, potvrdila Balašová. Kvůli kronaviru u jednoho z pracovníků jsou uzavřena i všechna tři pracoviště Základní školy Frýdlant, která kvůli tomu 1. září nezahájila výuku a otevře nejdříve 9. září. Návrat libereckých prvňáčků z uzavřené třídy do školy se předpokládá 14. září. “Pokud ovšem budou mít negativní testy,” řekl Langr.

Děti se na dálku učit nebudou, podle Langra je to v případě prvňáčků na začátku školního roku prakticky nemožné. Postup při objevení nákazy náměstek libereckého primátora kritizuje, obává se, že na konci září už budou tímto způsobem uzavřené všechny školy. “Začněme covid vnímat jako běžné respirační onemocnění, ochraňme důkladně rizikové skupiny (jako před chřipkou) a nechme děti chodit školy. Dneska už je covid jen v našich hlavách a škodí tam,” vyzývá Langr.

V Libereckém kraji přibylo za posledních 24 hodin 13 nových případů covidu-19, aktuálně se podle informací z krajské hygienické stanice z nemoci léčí 142 lidí, více než polovina z nich na Liberecku. Dalších 127 lidí je v karanténě. Šest pozitivních je i v hokejovém týmu Bílých Tygrů, všichni jsou v karanténě. Podle údajů, které dnes ráno aktualizovalo ministerstvo zdravotnictví (MZCR), odhalily testy v Libereckém kraji od začátku pandemie 644 nemocných, pět jich komplikacím spojeným s koronavirem podlehlo. Hygienici zatím nechali otestovat 18.982 lidí.

Zdroj: čtk

Přejít nahoru