Hospody kontrolovali, ale o oslavě v hotelu údajně nevěděli. Nedostali jsme žádné oznámení, tvrdí policisté

Tepličtí městští strážníci ani policisté nevěděli o sobotní zakázané oslavě v hotelu Prince de Ligne, řekl ředitel městské policie a policejní mluvčí. Porušením nařízení vlády se zabývají policisté, věc předají správnímu orgánu. Teplický magistrát zatím případ neobdržel.

V sobotu policie kontrolovala mimo jiné i v Teplicích restaurace otevřené v rozporu s nařízením vlády. Vládní nařízení porušovala také akce v hotelu. Strážníci dají policii k dispozici kamerové záznamy z náměstí, kde hotel stojí.

„Policie ČR si vyžádala záznamy z kamery, která je na náměstí, kde stojí hotel. To dostanou a sami si to vyhodnotí,“ řekl ředitel strážníků Michal Chrdle. „Žádné oznámení jsme nedostali,“ uvedl dále s tím, že v případě porušování vládních nařízení strážníci vyjíždějí na místo vesměs právě v důsledku oznámení, které dostanou.

Policie v pondělí uvedla, že na základě informací zveřejněných v médiích věc prověřuje. „V případě, že se potvrdí, že došlo k porušení vládního nařízení, budeme věc následně předávat k dořešení správnímu orgánu,“ řekla v pondělí mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

„Bližší informace už k případu dávat nebudeme,“ uvedla v úterý s tím, že policie o akci nevěděla. „Neměli jsme žádný podnět,“ uvedla. Tajemník teplického magistrátu Marek Fujdiak řekl, že úřad zatím v této souvislosti věc k dořešení nedostal.

Policisté v sobotu kontrolovali restaurace v celém kraji v souvislosti s naplánovanou akcí iniciativy Chcípl PES, která protestuje proti vládním nařízením jako proti likvidačním. Mluvčí policie Jana Slámová konstatovala, že  policisté zkontrolovali 750 zařízení a sedm podnětů předali správním orgánům.

Zdroj: lidovky.cz, čtk

Přejít nahoru