Policisté v Pardubicích odhalili velmi dobře utajenou hospodu

Hospodu otevřenou navzdory vládním omezením odhalili v pátek v Pardubicích strážníci městské policie. Uvnitř odhalila osm popíjejících.

Městská policie měla informaci o tom, že restaurační zařízení na sídlišti Dukla je v provozu delší dobu, a proto v pátek večer po dvacáté hodině strážníci situaci prověřili. Hlídka viděla, že do prostoru restaurace, umístěné uvnitř rozsáhlého objektu, vchází a vychází lidé přes dveře ubytovny,” uvedl mluvčí městské policie Jiří Sejkora.

Provozovatelé podle něj maskování podniku nepodcenili. „Zajištění bylo důkladné. Vstup se nacházel uvnitř domu za dvojími dveřmi. Zákazníci museli zavolat na telefonní číslo pro rozvoz jídla a prostor přede dveřmi hlídala kamera,“ dodal.

Samotná restaurace měla okna důkladně zalepená neprůhlednou fólií, průchody na terasu pak zakrývaly pověšené deky a záclony. Navenek se tak vše tvářilo, že uvnitř je zhasnuto. Za zamčenými dveřmi do výčepu přitom světlo svítilo naplno a provoz běžel dál tajně.

Ve chvíli, kdy policie zaklepala na dveře, vše zhaslo, utichlo a hosté se pokusili utéct z objektu druhým východem přes kuchyň a provozní prostory.

„I u tohoto východu však čekala policejní hlídka a hosty vrátila zpět do restaurace. Tam policisté a strážníci našli jak nedopitá piva a nezaplacené účty na stolech, tak třeba i jednoho ze štamgastů, který stále seděl za barem a policisty familierně zdravil,“ pokračoval Sejkora. U všech zúčastněných byla provedena dechová zkouška na alkohol, která ve všech případech vyšla pozitivní.

„Provozovatel se snažil tvrdit, že se jedná o ubytované hosty v přilehlé ubytovně, což ale nemohl doložit seznamem ubytovaných osob. Navíc všichni hosté měli trvalé bydliště v blízkém okolí hospody, jak někteří vzápětí přiznali,“ dodal mluvčí.
Porušením vládního nařízení vyplývající z nouzového stavu se nyní bude zabývat správní orgán.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru