Další zátah na nelegální párty v centru Prahy. Desítky lidí vyhnala policie z baru i bytu

Další nelegální párty v centru Prahy, a to hned dvakrát. Nejprve policisté zasahovali v pátek v noci v baru v Anenské ulici, druhý večírek se pořádal v bytě v ulici Dřevná. Kvůli vládním nařízením v souvislosti s koronavirem je konání takových akcí zakázané. Policie tak obě akce rozehnala a předala příslušným orgánům.

Podle policejní mluvčí Evy Kropáčové, jak uvádí deník Blesk.cz, jako první policisté zasahovali v ulici Anenská. „Ve 23 hodin jsme obdrželi stížnost na hluk z baru nebo restauračního zařízení v ulici Anenská. Policisté vstoupili dovnitř, zkontaktovali se s provozovatelem a na místě ztotožnili 28 osob, převážně cizinců,” popsala mluvčí. Dodala, že po zásahu policistů museli všichni přítomní prostor opustit a organizátor bude nahlášený za porušení vládního nařízení příslušným orgánům.

Opatření proti nákaze se v Česku řídí podle pátého stupně od 27. prosince. Blatný v pátek uvedl, že zmírňovat se v příštím týdnu zřejmě nebudou, protože nemocnice jsou zatím velmi zatížené pacienty s nemocí COVID-19. V pondělí ale podle ministra vláda projedná dílčí úpravy pátého stupně PES, například u sortimentu v obchodech. Podrobnosti nesdělil, dříve ale hovořil například o možnosti prodeje papírenského zboží.

Pro případné zmírnění opatření musí index PES v nižším pásmu zůstat aspoň sedm dní, pro zpřísnění tři dny. Poté změnu ještě hodnotí expertní tým ministerstva zdravotnictví. Vláda doposud většinou zaváděla změny v opatřeních až potom, co se PES na lepším či horším stupni držel déle, než činí zmíněné termíny.

Zdroj: prima CNN

Přejít nahoru