Cestovky budou za zrušené zájezdy vydávat poukazy

Vrácení peněz za zaplacené zájezdy, které se nemohly kvůli uzavřeným hranicím uskutečnit, budou moci cestovní kanceláře odložit na dobu po 31. srpnu. Místo peněz dostanou lidé poukázky na jiné, rovnocenné zájezdy. V pondělí o tom informoval ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Cestovní kanceláře jsou kvůli koronaviru v útlumu. Nový návrh tak počítá s odkladem vrácení plateb uhrazených zákazníkem,“ sdělil v pondělí Havlíček.

Cestovky tak mohou odložit vrácení peněz do září. „Podmínkou ale je, že dluh v důsledku odstoupení od smlouvy vznikl od 20. února do 31. srpna,” dodal Havlíček.

Místo peněz budou cestovky vydávat klientům poukazy na zájezdy za rovnocenné ceny. „Kancelář musí nabídnout ekvivalentní zájezd bez doplatků,“ řekl Havlíček.

V případě, že lidé poukaz do 31. srpna nevyčerpají, bude muset cestovní kancelář peníze zákazníkovi vrátit. „Lidé, kteří mají zájezd zaplacený, o nic nepřijdou. Mohou být tak uspokojeni poukazem. Pokud ho nevyužijí, budou jim vráceny peníze. Ale tedy až po 31. srpnu,” upřesnil Havlíček s tím, že opatření má zabránit krachu cestovních kanceláří.

Vláda v pondělí rozhodla o otevření některých obchodů. Otevřeny mohou být například hobbymarkety, železářství či obchody se stavebninami. Ministři také rozhodli o otevření venkovních sportovišť.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru