Česko má druhou oběť

V ČR zemřel druhý pacient nakažený novým typem koronaviru. Muž (ročník 1975) byl hospitalizovaný v Havířově, měl pokročilou rakovinu, uvedl ministr Vojtěch.

Nemocnice muže přijala ve středu 18. března od záchranářů. „Pro jeho záchranu nemocnice udělala vše, ale pomoci mu už ani specializovaná intenzivní péče nedokázala. Pacient měl totiž rozsáhlé nádorové onemocnění s pokročilými metastázami do dalších orgánů. Nákaza koronavirem jeho smrt, bohužel, uspíšila,“ sdělila mluvčí.

„Pacient byl hospitalizován na infekčním oddělení na připravené stanici pro pacienty s pozitivním výsledkem testování na koronavirus. Jeho zdravotní stav se velmi rychle zhoršoval, proto byl přeložen na k tomu účelu vytvořenou a komplexně vybavenou jednotku intenzivní péče, kterou jsme speciálně vyčlenili právě pro pacienty nakažené koronavirem s těžkým průběhem onemocnění,“ uvedl ředitel Nemocnice Havířov Norbert Schellong.

„Stav pacienta jsme konzultovali také s kolegy z Fakultní nemocnice Ostrava. Přestože naši lékaři a sestry dělali maximum, byl boj s tak rozsáhlým multiorgánovým selháním kvůli pokročilému nádorovému onemocnění marný. Tento stav byl bohužel doplněn a komplikován těžkým zápalem plic, způsobeným v souvislosti s koronavirovou nákazou, který by normálně pro člověka v jeho věku nebyl tak fatální. Rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast a jsme jí nadále k dispozici poskytnout psychologickou podporu,“ dodal ředitel nemocnice.

 

Přejít nahoru