Koronavirem se nakazil lékař infekčního oddělení v Prostějově

U lékaře infekčního oddělení Nemocnice Prostějov byla o víkendu potvrzena nákaza novým typem koronaviru. „Průběh onemocnění je (u nakaženého lékaře) dosud mírný, lehký. Chod (infekčního) oddělení ani nemocnice není ochromen, ani ovlivněn. Oddělení dál funguje, je na něm nyní devět pacientů,“ řekla mluvčí Nemocnice Prostějov Radka Miloševská. Veškerý personál nemocnice, který s lékařem přišel do kontaktu, je v karanténě a postupně testován. Výsledky zatím nejsou k dispozici.

Když běžný občan přijde do rizikového kontaktu, má zůstat v karanténě. Zdravotníků, jimž stát ve většině případů neposkytl ochranné pomůcky a kteří dennodenně stojí v první linii, se to ale úplně netýká. Více v článku Šárky Kabátové.

V Česku je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) hospitalizováno 74 osob s nemocí COVID-19. Na jednotkách intenzivní péče je 19 z nich, na mimotělním oběhu jedenáct a jeden, muž ve Všeobecné fakultní nemocnici, je na speciálním přístroji ECMO, který okysličuje krev. Ministr to dnes řekl v pořadu Partie v televizi Prima.

Zdroj: Prima Tv, seznamzpravy.cz

 

Přejít nahoru