U svaté Anny zemřel další pacient s koronavirem, pět zůstává ve vážném stavu

Na devět stoupl počet pacientů, kteří na jižní Moravě zemřeli po pozitivním testu na nový typ koronaviru. Přibývá ale také zotavených, podle hygieniků jich bylo k pondělnímu večeru šestašedesát. Pozitivně testovaných zůstává 355, přes noc žádný případ na jižní Moravě podle dat ministerstva zdravotnictví nepřibyl.

Zemřel jeden z nejvážněji nemocných pacientů, o které pečuje anesteziologicko-resuscitační klinika nemocnice u sv. Anny v Brně. „Bohužel jeden z našich pacientů v pondělí večer zemřel. Klinika nyní pečuje o pět pacientů s Covid-19 ve vážném stavu. Tři jsou napojeni na umělou plicní ventilaci, dva na mimotělní oběh,“ uvedla mluvčí nemocnice Dana Lipová.

K úternímu ránu bylo na jižní Moravě 355 osob s pozitivním testem na nový typ koronaviru. „Šestaosmdesát z nich zůstává v domácím léčení. Šestašedesát z nich se k pondělnímu večeru z nemoci zotavilo,“ uvedla v pondělí večer Renata Ciupek z krajské hygienické stanice.

V celé zemi bylo podle dat ministerstva zdravotnictví pozitivně testovaných 6059 lidí. 147 pacientů po pozitivním testu zemřelo, 527 se jich k úternímu ránu zotavilo. Celkový počet provedených testů přesáhl sto třicet tisíc, denní počty ale přes Velikonoce klesly je třem tisícům, pod polovinu počtů uváděných v závěru minulého týdne.

Zdroj: denik.cz

Přejít nahoru