Proč nechat očkovat své dítě proti koronaviru COVID-19?

Nechat očkovat jen děti, které mají chronická onemocnění, nebo i ty, které jsou naprosto zdravé? Záludná otázka, která ale můžu vaše dítě zachránit.

Proočkovanost dětí je pro společnost více než důležitá!

Lékař Pediatrické kliniky Fakultní nemocnice Motol Jan David říká, že „těžký průběh“ postihuje pouze malou část dětí pod dvanáct let – ve většině případech se jedná o malé pacienty, kteří mají další přidružené nemoci, které mohou průběh ještě několikanásobně zhoršit. Neznamená to ale, že pokud je vaše dítě zcela zdravé, těžkým průběhem projít nemůže.

Veliký vztyčený ukazováček zvedá extrémně nebezpečný syndrom PIMS-TS, který sice postihuje „jen“ jedno dítě z tisíce, ve světě ale má již na svědomí několik tisíc dětských životů. Jedná se o zánětlivou odpověď těla na prodělanou nemoc.

Jaké kroky podniknout, pokud jste se rozhodli nechat vaši ratolest očkovat?

Jako první možnost se naskýtá zavolat pediatrovi, ke kterému se svým dítětem pravidelně docházíte – právě na ně ministerstvo zdravotnictví nejvíce spoléhá, co se očkování malých dětí týká.

Pokud váš pediatr ale z nějakého důvodu neočkuje, je na řadě rezervace do očkovacího centra. S tím vám pomůže registrační systém registrace.mzcr.cz, přes který se k očkování v České republice registrovalo už na šest miliónů lidí.

Čím jsou vlastně děti očkovány?

Jelikož se jedná o droboučká stvoření, je přiměřeně jejich stavbě těla naředěna i dávka – přesněji se jedná o třetinovou dávku Comirnaty od firem Pfizer/BionTech, která má podle dostupných zdrojů i nejmenší procento výskytu vedlejších účinků.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru