Blatný: Dodržujte o Velikonocích opatření, jinak děti nepůjdou do škol a nerozvolníme

Pokud lidé nebudou o Velikonocích dodržovat nařízení, může to vést k tomu, že se děti 12. dubna nevrátí do škol a nebude možné v brzké době rozvolňovat, řekl na čtvrteční tiskové konferenci ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

„Ani o Velikonocích byste neměli zapomínat na dodržování opatření. Dodržování opatření se jasně odrazí na tom, zda děti půjdou v půlce dubna do škol a zda budeme moct v brzké době rozvolňovat opatření,“ řekl na tiskové konferenci Blatný.

„Od poloviny dubna plánujeme zahájení registrace očkování skupiny 65 plus, je to o něco později, než bylo plánováno, protože bylo otevřeno očkování pro osoby s chronickým onemocněním,“ dodal ministr.

Ocenil také rozhodnutí, že dojde k odložení podání druhé dávky vakcíny na 42 dnů. Z odborného hlediska je to podle něj v pořádku. „Budeme moci rychleji naočkovat až 900 tisíc lidí a zachráníme stovky životů, které by mohly být zmařeny,“ řekl.

Doplnil také, že očekává další zrychlení očkování. „Rychlost očkování se v březnu zdvojnásobila. Za celý měsíc březen do České republiky doputovalo přes milion očkovacích látek. Na začátku měsíce jsme na dobrých pozicích ve srovnání s ostatními zeměmi v proočkovanosti. V srpnu předpokládáme, že by zde měl být dostatek dávek pro osm milionů lidí,“ uvedl Blatný.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru