Pozitivní test na koronavirus má 52 seniorů z Domova U Trati v Litoměřicích!

Dvaapadesát seniorů z litoměřického Domova U Trati má pozitivní test na onemocnění Covid-19. Informaci potvrdil Jindřich Vinkler, ředitel Centra sociální pomoci, pod které domov spadá.

„I přes veškerá opatření máme k dnešnímu dni, úterý 31. března, v Domově U Trati 52 pozitivních klientů testovaných na přítomnost koronavirové infekce Covid-19 z celkového počtu 72 klientů. Z 52 nakažených vyžadovalo 6 klientů lékařskou pomoc,“ uvedl Vinkler.

Plošné testy u všech klientů domova prováděli hygienici poté, co se nákaza minulý týden objevila u jednoho z klientů. Ten byl od minulého týdne hospitalizovaný na infekčním oddělení v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem. V pondělí však přišla smutná zpráva, když nemocnice potvrdila, že pacient zemřel. Nákaza novým typem koronaviru ale nebyla hlavní příčinou úmrtí, jednalo se o onkologického pacienta s řadou dalších interních chorob.

Domov U Trati je už několik dní v karanténě. V zařízení zůstali také zaměstnanci. „Na výsledky testování ošetřujícího personálu stále čekáme,“ poznamenal Vinkler s tím, že nyní intenzivně spolupracují s krajskou hygienickou stanicí a domlouvají se následné postupy.

„Veškerý režim zařízení se nyní řídí krizovým plánem. Většina testovaných klientů nevykazuje žádné závažné příznaky koronavirové infekce, proto i nadále zůstávají v péči ošetřujícího personálu Domova U Trati. Ti, kteří potřebují neodkladnou lékařskou pomoc, jsou ihned převáženi do litoměřické nemocnice a ústecké Masarykovy nemocnice,“ doplnil Vinkler.

Zdroj: litomericky.denik.cz

Přejít nahoru