Potvrzeno! Velká cena Austrálie vozů formule 1 byla kvůli koronaviru zrušena

Očekávané se stalo skutečností. Velká cena Austrálie formule 1, která měla v Melbourne odstartovat dnešními tréninky, se nepojede. Úvodní závod nové sezony mistrovství světa byl zrušen poté, co byl u jednoho z členů stáje McLaren objeven koronavirus. Ve společném prohlášení o tom informovala Mezinárodní automobilová federace a vedení šampionátu. V ohrožení nyní navíc může být i zbytek sezony.

Loren Elliott, Reuters

“Víme, že pro tisíce fanoušků, kteří se na závod chystali, je to zklamání, ale všichni jsme se shodli, že na prvním místě je bezpečí členů formule 1 a všech okolo. Důležité je i to, aby se závodilo za férových podmínek pro všechny,” uvedlo vedení šampionátu na stránkách formule.

Jezdci zrušení uvítali. “Jde o vážnou věc, lidé umírají každý den, spousta jich je nakažených a i ti, co nejsou, jsou tím nějakým způsobem zasažení,” uvedl šestinásobný mistr světa a obhájce titulu Lewis Hamilton z Mercedesu. “Je to jednoznačně správné rozhodnutí a myslím, že to každý pochopí,” přidal domácí pilot Daniel Ricciardo z Renaultu.

Formula 1

@F1

Formula 1 and the FIA, with the full support of the Australian Grand Prix Corporation (AGPC), have taken the decision that all Formula 1 activity for the Australian Grand Prix is cancelled

Zobrazit obrázek na Twitteru

Formule už kvůli novému typu koronaviru, kterým se ve světě nakazilo asi 130 tisíc osob a zemřelo na něj téměř 5000 lidí, odložila závod v Šanghaji, protože právě v Číně loni v prosinci nákaza odstartovala. Nová sezona by nyní měla odstartovat za týden Velkou cenou Bahrajnu, která se však pojede bez diváků.

Velká cena Bahrajnu formule 1 bude kvůli koronaviru bez diváků

Ani to však není jisté, protože podle šéfa formule 1 Chase Careyho je nyní v ohrožení celý šampionát. “Je těžké odhadovat budoucnost. Situace se neustále mění a je úplně jiná než před dvěma dny, nebo před týdnem. Takže předpovědět teď nejde vůbec nic,” řekl Carey novinářům v Melbourne.

Závod v Austrálii byl zrušen poté, co dalších 14 členů McLarenu bylo v Melbourne umístěno do karantény. Šíření viru a s ním spojená bezpečnostní opatření navíc komplikují situaci i kolem dalších Velkých cen ve Vietnamu, Španělsku nebo Nizozemsku, kde zakázali sportovní akce s účastí nad 100 lidí.

Zdroj sport.cz

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru