Aktuálně ze světa

Maďarsko ohlásilo sedmou oběť nákazy novým typem koronaviru. V zemi bylo pozitivně testovaných 167 lidí.

Německu stoupl počet potvrzených případů o další 4000 ma 22 672, uvedl Institut Roberta Koch. Počet obětí vzrostl o 31 na 86. prudký nárůst je dán tím, že v neděli nebyla data od všech spolkových zemí

Černá Hora oznámila úmrtí svého prvního pacienta na nemoc Covid-19. . V Maďarsku této chorobě podlehlo už sedm lidí.

Na Tchaj-wanu  stoupl počet nakažených o 26 na 195. V Thajsku přibylo přes 120 nových případů, infikovaných je už 721, jeden člověk zemřel. Na Filipínách počet potvrzených případů vzrostl o 16 na 396. Počet obětí vzrostlo osm na 33. Počet nakažených koronavirem se za poslední týden v zemích jihovýchodní Asie více než zdvojnásobil.

Nový Zéland zvažuje bojkot olympiády a australský olympijský výbor sdělil atletům, aby se připravili na hry v roce 2021.

V Egyptě jsou do konce března uzavřena muzea, provádí se v nich dezinfekce. Uzavírají se i letoviska jako Šarm aš-Šajch. Turisty by měl dopravit domů speciál.

V New Yorku platí tvrdá opatřaní proti koronaviru, lidé se tam nemohou shromažďovat a nechodí ani do práce, pokud nejsou zaměstnáni v klíčové infrastruktuře. Ve městě je deset tisíc nakažených, což je skoro třetina všech potvrzených případů v USA, uvedl ČRo.

Japonský premiér Šinzó Abe poprvé prohlásil, že je možné odložit letní olympiádu v Tokiu, jestliže nebude možné uspořádat hry v „úplné formě”: „Jestliže by to bylo obtížné, nebudeme mít jinou možnost než zvážit odložení her,” řekl Abe v japonském parlamentu s tím, že zdraví atletů je nejdůležitější. I Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o víkendu přiznal, že kvůli pandemii koronaviru uvažuje o odložení olympijských her. Rozhodnutí by mělo padnout do čtyř týdnů.

Kanada nepošle sportovce na letní olympijské hry, které se mají uskutečnit v Tokiu. Oznámil to Kanadský olympijský výbor s tím, že „není nic důležitějšího než zdraví a bezpečí našich atletů i světového společenství

V Jižní Koreji klesl počet nově nakažených novým koronavirem, v pondělí ráno evidovala 64 nových případů, celkem je jich 8961, uvedlo jihokorejské Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí. Po většinu minulého týdne přibývalo méně než sto případů denně, ale v sobotu bylo oznámeno 147 nově nakažených, rekordní počet z 29. února pak činil 909 případů.

Spojené arabské emiráty v obavách ze šíření koronaviru oznámily přerušení veškerých leteckých spojení do země i z ní. Opatření začne platit v příštích 48 hodinách a bude platit dva týdny. Uzavřena budou všechna obchodní centra a tržiště s výjimkou trhů s rybami, zeleninou a masem, lékáren a obchodů s potravinami.

Saúdská Arábie ve snaze zastavit pandemii viru vyhlásila celostátní zákaz vycházení od sedmi hodin večer do šesti hodin ráno. Zákaz začne platit dnes večer a bude platný po dobu 21 dní. V zemi je 511 potvrzených případů nákazy.

Čína v pondělí oznámila, že počet za den zaznamenala 39 nových případů koronaviru, všechny jsou u osob, které do země přicestovaly ze zahraničí. O den dříve to bylo 46, přičemž jen jediný člověk se nakazil v Číně. Celkem je v Číně evidováno 81 093 případů nemoci Covid-19. Počet obětí za neděli vzrostl o devět na 3270.

Argentinská viceprezidentka Cristina Kirchnerová se v neděli večer (místního času) vrátila se svou dcerou Florencií z Kuby a kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru skončila ve 14denní karanténě. „Ačkoliv Kuba není rizikovou zemí, zůstanu dva týdny v domácí karanténě,“ napsala Kirchnerová na Twitteru.

Zdroj: novinky.cz

 

Přejít nahoru