Pošta od dubna obnoví výplaty důchodů na pobočkách

Česká pošta se v dubnu vrátí k výplatě důchodů standardním způsobem. Část seniorů si tak pro penzi bude moci dojít na pobočku. Minulý měsíc kvůli koronaviru všechny důchody pošťáci roznášeli lidem domů. Nejbližším výplatním dnem pro důchody je čtvrtek 2. dubna.

„Z dotazování mezi důchodci vyplynulo, že velká část těch, kteří si standardně nechávají posílat důchod na poštu, kde si ho také vyberou, nemají o doručování na adresu zájem a stále preferují návštěvu pobočky,“ sdělil mluvčí pošty Matyáš Vitík.

„S ohledem na tyto odlišnosti a klientské návyky různých skupin seniorů bude od 2. dubna Česká pošta vyplácet důchody způsobem, jaký si důchodce zvolil,“ dodal Vitík.

Pošta podle něj vyhodnotila dosavadní způsob výplaty, kdy všechny platby doručovala na konkrétní adresy. Úspěšnost doručování byla 80 procent, lokálně ve velkých městech ale pouze 35 procent.

Pošta nicméně upozornila na možnost, že si důchodce může zavolat na svoji pobočku, kde si domluví změnu formy výplaty. Hodiny vyhrazené pouze pro důchodce jsou na každé poště od otevření do 9. hodiny dopoledne.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru