Pacient dostal vakcínu proti covidu. Po několika hodinách zemřel

Úřady i policie v Kalifornii vyšetřují příčinu smrti jednoho pacienta, který zemřel několik hodin po podání vakcíny proti covidu-19. Zatím není jasné, zda úmrtí souvisí s očkováním. Pitvu lékaři provedou až v pondělí.

Případem se zabývá několik místních, státních i federálních úřadů. Pacient pocházel z okresu Placer County v Kalifornii, není ale známé ani jeho jméno, ani věk či pohlaví.

Kancelář šerifa informovala pouze o tom, že od čtvrtka vyšetřuje úmrtí člověka, kterému několik hodin před smrtí byla podána vakcína proti covidu-19. Nespecifikovala však ani to, zda se jednalo o očkovací látku od společnosti Pfizer, Moderna či jiné.

 

“Na jakékoliv závěry týkající se příčiny smrti je zatím brzy, čeká se na výsledek vyšetřování. Naše myšlenky míří k rodině zesnulého,” uvedl úřad šerifa na facebooku. Dodal, že pacientovi na konci prosince vyšel pozitivní test na covid-19.

Zpráva o úmrtí vyvolala mezi místními obavy. “Opravdu se spoléhám na to, že vakcína ukončí tuto pandemii. Mám devítiměsíční dceru, kterou se snažím chránit. Nyní si myslím, že by se tomu mělo věnovat více výzkumů,” svěřila se televizi CBS Sacramento obyvatelka Kalifornie Britni Tuckerová.

“Všichni zdravotníci jsou povinni hlásit jakékoliv nežádoucí účinky po očkování, i když s ním nemusí souviset,” vysvětluje lékař Dean Blumberg.

Zdůrazňuje, že vakcíny před schválením prošly sérií klinických testů, při nichž byla látka vyzkoušena na tisících lidí. K úmrtí přitom nedošlo v žádném případě. Dodal však, že po očkování se může stát cokoliv.

Je ale podle něj příliš brzy na to dělat závěry. Příčina smrti totiž zatím známá není. Pitvu lékaři provedou až v pondělí.

Zdroj: Tv Nova

 

Přejít nahoru