Zdravotní sestra v Kalifornii má pozitivní testy týden po podání vakcíny Pfizer

Kalifornská sestra má pozitivní testy týden po podání vakcíny Pfizer, informovala o tom stanice ABC.

45letá zdravotní sestra v Kalifornii měla pozitivní test na COVID-19 více než týden poté, co dostala vakcínu proti koronaviru od společnosti Pfizer. Matthew W., zdravotní sestra ve dvou různých místních nemocnicích, uvedla v příspěvku na Facebooku 18. prosince, že dostala vakcínu Pfizer, a řekla ABC News, že její paže byla bolavá na jeden den, ale že neměla jiné nežádoucí účinky.

O šest dní později, na Štědrý den, onemocněla poté, co pracoval na směně na jednotce COVID-19, dodala zpráva. Dostala zimnici a později se projevily  bolesti svalů a únava. Šla na testovací místo v nemocnici a test ukázal pozitivní výsledek na COVID-19 den po Vánocích, uvádí ABC.

 Christian Ramers, specialista na infekční choroby v Family Health Centres v San Diegu, řekl pobočce ABC News, že tento scénář byl očekávaný. “Z klinických studií s vakcínami víme, že bude trvat asi 10 až 14 dní, než se vám začne vyvíjet ochrana proti nemoci,” řekl Ramers. “První dávka vám dává něco kolem 50%, a potřebujete druhou dávku, abyste dosáhli až 95%,” dodal Ramers.

Zdroj: ABC news, Reuters

Přejít nahoru