Ošetřovatelka náhle zemřela po očkování proti covidu. Úřady čekají na výsledek pitvy

Portugalská ošetřovatelka Sonia Azevedová zemřela poté, co jí byla aplikována první dávka vakcíny proti covidu od firmy Pfizer. Podle médií byla žena v perfektním zdravotním stavu a její úmrtí bylo zcela nečekané. Místní úřady však zdůrazňují, že zatím nebyla prokázána žádná spojitost mezi její smrtí a aplikací vakcíny. Čeká se na výsledek pitvy.

Azevedová byla očkována 30. prosince. Silvestr ještě oslavila s rodinou. Na druhý den byla nalezena bez známek života ve svém pokoji, uvádí místní média. O její smrti informovalo na Nový rok ministerstvo zdravotnictví. „Chci vědět, co způsobilo smrt mé dcery,“ prohlásil její otec pro web Correio de Manhã. Jeho dcera zemřela ve spánku, přestože prý byla naprosto zdravá, nepila alkohol a „stravovala se úplně normálně“.

Na očkování proti koronaviru byla Sonia Azevedová hrdá, dokonce si po něm změnila profilovou fotku na facebooku, kde uvedla „očkovaná proti covidu“, uvedl web laverdadnoticias.com.

Institut, kde jedenačtyřicetiletá žena pracovala, potvrdil, že netrpěla žádnou vážnou nemocí, neměla alergii a očkování u ní nevyvolalo žádné negativní reakce. Portugalská média každopádně upozorňují, že podle úřadů neexistuje žádný důkaz, který by umožnil spojovat podání vakcíny s jejím náhlým úmrtím.

Ošetřovatelka pracovala v Portugalském onkologickém institutu v Portu (OPI) na pediatrickém oddělení a byla součástí skupiny 538 zdravotníků, kteří byli očkováni vakcínou Pfizer a BioNTech.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru