Nosit roušku už nemusí děti do dvou let a řidiči

Povinnost nosit roušku se nebude nově vztahovat na děti do dvou let a na řidiče motorových vozidel. Doposud museli roušku nosit na veřejnosti všichni. V pondělí to schválil kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO).

„Povinnost nosit roušku se nebude vztahovat na děti do dvou let a na řidiče motorových vozidel, a to pokud pojedou v autě sami,“ sdělil po jednání kabinetu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Výjimky byly konzultovány s odborníky. „Dlouho se diskutovala smysluplnost nošení v roušky v takových případech,” uvedl Vojtěch.

Doposud museli nosit roušku všichni lidé, kteří se pohybovali na veřejnosti. O to, zda je nutné ji nosit v autě, se vedly spory. Ministerstvo tvrdilo, že to nutné je, jiní tvrdili, že auto není veřejný prostor a mít ji nasazenou během cesty o samotě jen degraduje její funkčnost.

Roušku nyní nemusí mít malé děti. U nich totiž je nošení roušky nereálné, dlouho jim na obličeji nevydrží, a i když si ji nechají nasazenou, brzy ji mají oslintanou.

V pondělí vláda schválila také povinnou čtrnáctidenní karanténu pro všechny lidi, kteří překročí hranice České republiky.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru