Bez roušek budeme chodit venku od 25. května, schválila vláda

Pravidla pro nošení roušek se změní od 25. května. Lidé je nebudou muset nosit na otevřených prostranstvích za předpokladu, že dodrží rozestupy dva metry. Schválila to v pondělí vláda na návrh ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

Od 25. května bude povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách staveb, kromě svého domu, v MHD, v taxislužbách a dále i tam, kde se nachází alespoň dvě osoby na vzdálenost do dvou metrů, pokud se nejedná o rodinu,“ prohlásil na tiskové konferenci po jednání vlády Vojtěch.

„Řešíme v tom především situace, kde jsou lidé osamoceni na procházce,“ doplnil ministr s tím, že termín byl zvolen po konzultaci s epidemiology.

„Pokud člověk nebude v blízkosti někoho dalšího, typicky někde mimo město,“ nastínil ministr, jak budou vypadat nová pravidla pro nenošení roušek. Roušku nebude ovšem nutné mít ani ve městech, pokud bude splněna vzdálenost dvou metrů od jiných lidí.

Podle ministra je důležité vyčkat následujících 14 dní, aby se ukázalo, jak se projeví nynější vlna rozvolňování opatření proti šíření koronaviru.

Od úterý nebudou muset nosit roušky logopedi či účastníci přijímacích řízení na školách při rozestupu 1,5 metru a maximálně 15 osobách v místnosti.

Tisková konference :

Zdroj: novinky.cz, ceskatelevize, čtk

Přejít nahoru