Nejčastější závady iPhone a jak je vyřešit

Vybitá baterie

Jednou z nejčastějších závad iPhone je předčasné vybíjení baterie. Telefon se vypíná dříve, než by měl, i když je baterie plně nabitá. Postupně se zkracuje výdrž na jedno nabití. To signalizuje, že baterie ztrácí svou kapacitu.

Řešení: Nejprve je potřeba iPhone řádně nabít a nechat plně dobít. Pokud se situace nezlepší, pomůže vyměnit baterii za novou v autorizovaném servisu Apple. Baterie iPhone jsou navržené vydržet přibližně 2-3 roky.

Zablokovaný iPhone

Dalším častým problémem je zablokování iPhonu na obrazovce s logem Apple po restartu. Telefon tak uvízne v nekonečném cyklu bootování a nelze ho používat. K tomu může dojít po špatně provedené aktualizaci nebo poškození firmwaru.

Řešení: Vhodné je nechat iPhone vybít a poté ho znovu plně nabít. Někdy pomůže také načíst tovární nastavení telefonu přes iTunes. Pokud ani toto nepomůže, bude nutný servisní zásah pro obnovení firmwaru iPhone. Zkuste třeba specialisty z Mirotel.

Vadná obrazovka

Mezi časté závady patří také poškození samotného displeje iPhone. Ten může přestat fungovat úplně nebo jen zčásti. Někdy obrazovka zčerná, jindy zobrazí barevné artefakty nebo řádky. Příčin může být více – od mechanického poškození až po závadu panelu.

Řešení: V tomto případě nezbývá než nechat vyměnit displej iPhone v některé z poboček Servis Apple Pardubice. Cena opravy se pohybuje v řádu tisíců korun v závislosti na modelu.

Vadné tlačítko Home

Další častou poruchou, se kterou se lze u iPhone setkat, je u starších telefonů nefunkční tlačítko Home. To slouží k odemykání obrazovky, spouštění Siri a dalším funkcím. Pokud přestane fungovat, ztrácí telefon důležitou ovládací funkci.

Řešení: Tlačítko Home je integrovanou součástí iPhone a v případě závady jej lze jen vyměnit. Opravu je nutné svěřit autorizovanému servisu Apple, kde provedou výměnu tlačítka Home.

Některé z dalších závad Iphone

Porucha reproduktoru – reproduktor nefunguje, z telefonu není slyšet zvuk. Řešení: restart telefonu, vyčistit reproduktor pinzetou. Případně servis.

Porucha mikrofonu – druhá strana slyší zkreslený nebo žádný zvuk. Řešení: vyčistit mikrofon suchým štětečkem. Jestliže nepomůže, bude nutný servisní zásah.

Vadný konektor Lightning – kabel nenabíjí nebo nefunguje datový přenos. Řešení: zkusit jiný kabel, vyčistit konektor. Pak už jen výměna konektoru v servisu.

Prasklé sklo – na telefonu praskne přední sklo displeje. Řešení: výměna skla v autorizovaném servisu Apple.

Závady iPhone jsou často řešitelné jednoduše doma. V případě většího problému je ale lepší svěřit opravu odbornému servisu.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru