Nákaza koronavirem je v ČR ve 34 sociálních zařízeních

Nemocní s covid-19 jsou v 34 pobytových zařízeních sociálních služeb, v ČR jich je 1900. Oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Nová čísla nasvědčují tomu, že v nejvíce postižených evropských zemích už nákaza dosáhla svého vrcholu. V Česku zatím infikovaní stále přibývají, nyní jich je 5033, ale skokově stoupl počet vyléčených.

Na Vysočině končí bezplatné cestování regionálními spoji dané od 17. března. V autobusech koupí lidé jízdenku od neděle, ve vlacích od 14. dubna.

Na Vysočině končí bezplatné cestování regionálními spoji dané od 17. března. V autobusech koupí lidé jízdenku od neděle, ve vlacích od 14. dubna.Cestování zdarma veřejnou dopravou v Libereckém kraji po Velikonocích skončí. Už od úterý 14. dubna budou muset cestující znovu platit ve vlacích.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zemřel dopoledne 84letý vážně nemocný pacient, jež měl pozitivní test na COVID-19. V Česku bylo ráno 91 obětí koronaviru.

 

Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova nechal namalovat na vozy MHD roušky. Chce tak poděkovat cestujícím, kteří při jízdě autobusy a tramvajemi mají zakrytá ústa a nos.

Pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Fakultní nemocnice Motol a Nemocnice Na Bulovce dostaly od Prahy plicní ventilátory. Přístroje jsou součástí daru z Tchaj-wanu. Ve středu to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Zdroj: novinky.cz, ceska ceska televize

 

Přejít nahoru