Lidí vyléčených z covid-19 v ČR přibylo od pátku o pětinu na 411

Počet lidí v Česku vyléčených z nemoci covid-19 stoupl od pátečního večera skoro o pětinu na 411. Nárůst množství zemřelých lidí nakažených koronavirem byl mnohem pomalejší, oproti pátku o zhruba osm procent na 129. Počet potvrzených případů covid-19 v Česku stoupl zatím za dnešek o 99 na 5831. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví k dnešním 17:25.

V pátek přibylo za celý den 163 nových případů nákazy koronavirem, což byl nejmenší denní nárůst v tomto týdnu. Zároveň byl ale také v pátek proveden nejmenší počet testů na koronavirus za tento týden. Testů bylo za pátek 5431, zatímco třeba za čtvrtek i středu přes 8000.

Při pátečních kontrolách zaznamenala policie na Vysočině 245 lidí, kteří neměli nasazenou ochrannou roušku. Většině stačilo domluvit, tři případy předala do správního řízení. Policejních kontrol na dodržování opatření souvisejících s nouzovým stavem bylo v kraji během pátečního dne a noci 1457, sdělila ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Ve Fakultní nemocnici Hradci Králové zemřel 73letý vážně nemocný pacient s covid-19. Jde o páté úmrtí ve fakultní nemocnici v souvislosti koronavirem.

Zdroj: novinky.cz, ctk

 

Přejít nahoru