Manželka premiéra na dovolené v Dubaji, zatímco v Česku se bude řešit přísnější omezení pro obyvatele

Zatímco většina obyvatel České republiky zůstává doma a snaží se nejvíce omezit svou mobilitu, manželka s dcerou premiéra Andreje Babiše si vyrazily na dovolenou do Dubaje. Video, které zachycuje Babišovy v dubajské restauraci, některé občany pořádně popudilo. Jiní se ale premiérovy rodiny naopak zastávají. 

Po internetu koluje video, které zachycuje manželku premiéra České republiky Moniku Babišovou (46) s dcerou Vivien (20) na dovolené ve Spojených arabských emirátech. Na kontroverzních záběrech si dvojice užívá slunného počasí v restauraci Social House uprostřed Dubaje. Video bylo pořízeno v pondělí 1. února a na svém Twitteru na něj o den později upozornil novinář Jaroslav Kmenta.

Záběry okamžitě rozvířily silné emoce. Některým občanům se vůbec nelíbí, že zatímco premiér přikazuje lidem opouštět domovy jen v nejnutnějších případech, jeho manželka s dcerou si klidně odletí relaxovat na dovolenou. “Jako cože? Cestovat teď máme nařízeno pouze v nezbytných případech, jako třeba za prací. Monika pracuje z Dubaje, jo?”rýpla si například jedna z komentujících.

Neporušily žádná nařízení

Podle jiných je ale kritika přehnaná. Vycestovat z České republiky do Spojených arabských emirátů totiž zakázáno není, a dvojice tak jednala v mezích zákona.

“Je fakt, že jako manželka premiéra by měla ‚držet basu‘ a podpořit vládní doporučení a dělat něco užitečného. Ale jinak neporušila nic – cestování ven ze země není zakázané, cestovatelé se jen musí řídit předpisy dané země. A momentálně se cestovat do určitých zemí dá téměř bez problémů a situace tam je velmi odlišná od té naší (alespoň z pohledu nařízení). Jestli je to u pí. Babišové ale morálně správně, je věc jiná,” zamyslel se další komentující.

Premiér se nevyjádřil

“Premiér neodpovídá, tak se musím zeptat takhle veřejně: Můžete se vyjádřit k současnému pobytu vaší ženy? Je to dovolená? Děkuji,” udeřil 3. února novinář na premiéra. Ten se ke kauze zatím nevyjádřil.

Zdroj: Frekvence1

Přejít nahoru