Lidé se v současnosti navzájem udávají a nenávidí stejně jako v 50. letech

Vracíme se do 50. let, kdy se lidé navzájem také udávali. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl poslanec Jaroslav Foldyna (SPD), který byl dříve i místopředsedou sociální demokracie.

Panuje tu nenávist, kdy se připouští věci, které jsou se svobodou slova těžko slučitelné – to je situace, do které jsme se dostali,“ zhodnotil Foldyna.

Podle něj jsme se vrátili do poloviny minulého století. „Vracíme se do 50. let, kdy na sebe práskáme. Udává se na internetu, neustálá trestná oznámení. Člověku za šest slov na internetu chtějí dát šest let za mřížemi,“ upozornil na případ muže, kterého poslal soud do vězení za to, že v internetové diskusi schvaloval teroristický čin z roku 2019 na Novém Zélandu.

„ČSSD se chová pokrytecky a probruselsky, čímž se absolutně odchýlila od svých voličů. Dodnes se na mě obrací členové ČSSD. Volají mi lidé z Moravskoslezského regionu. Chce (ČSSD) být Piráty, ale Piráti jsou Piráti,“ uvedl Foldyna s tím, že sociální demokrat Tomáš Petříček je podle jeho názoru nejhorším ministrem zahraničí v celé české historii.

Politické pokrytectví se vykládá jako kultura

Foldyna nesouhlasí s demonstracemi před domy politiků. „Lidi mají doma děti, manželku, co s tím mají společného? Jednou to praskne a lidi si budou dávat na ulici přes držku,“ řekl.

Poslanec podle svých slov není člověkem, který je příjemný všem, nicméně reprezentuje ty, co uznávají tradiční hodnoty. „Politické pokrytectví se vykládá jako kultura,“ dodal.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru