Do školy se vrátí další žáci, rozhodla vláda. Školky otevřou nejméně ve dvou krajích

V Česku začalo pomalé rozvolňování. Ač stále chybí jasný plán, za jakých okolností se co otevře, vláda pomalu vypouští jednotlivé balónky. Po žácích prvního stupně přichází od 26. dubna na řadu praktická výuka na středních i vysokých školách. Otevřou se i školky, ale pouze ve dvou krajích – Královehradeckém a Karlovarském.

„V Královehradeckém a Karlovarském kraji se děti vrátí i do školek. V těchto dvou krajích nebude ve školkách potřeba nosit roušky ani provádět antigenní testy. Vychází to z reality technického provedení a můžeme si to dovolit i kvůli nízké incidenci v populaci,“ prohlásil na tiskové konferenci ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Dále ministři uvedli, že se k výuce zpět vrátí i studenti praktické výuky. „V součinnosti s ministerstvem zdravotnictví a v souladu s doporučením Mezioborové skupiny pro epidemické situace (MeSES) neseme na vládu návrh na obnovení praktické výuky na středních a vysokých školách,“ uvedl již před jednáním ministr školství Robert Plaga.

Vláda poté jeho návrh na odpoledním jednání schválila. „Co se týká školek, tak je potřeba s doporučením počkat, až incidence poklesne pod 100 na 100 tisíc (obyvatel) během sedmi dnů,“ řekl Plaga.

Arenberger ho následně doplnil s tím, že takto dobrá čísla jsou právě ve zmíněných dvou krajích. Ve čtvrtek se vláda sejde znovu a zřejmě dojde i k rozvolnění v Plzeňském kraji.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru