Brífink ministra Vojtěcha k opatřením pro seniory

 

Personál, který bude v domovech pečovat o seniory s COVID-19, musí být oddělen od zaměstnanců, kteří pečují o zdravé, řekl šéf krizového štábu Roman Prymula.

V Thomayerově nemocnici se nákaza potvrdila u 23 seniorů z 28, nakažené jsou také dvě sestry z oddělení. Podle ředitele jsou v dobrém stavu.

Současná testovací kapacita je podle šéfa krizového štábu Romana Prymuly asi pět tisíc vzorků za den. Když se zapojí akademická pracoviště, stoupne na 10 tisíc za den.

Některá zařízení sociálních služeb se podle náměstka Prymuly snaží zbavit nakažených seniorů s COVID-19 tím, že je chtějí umístit do nemocnic.

Nemocnice podle ředitele Thomayerovy nemocnice v Krči nemají kapacitu na to, aby pečovaly o všechny seniory s COVID, kteří nemají příznaky.

V domovech pro seniory v Praze Michli a na Chodově nyní nejsou nakažení senioři. Byli přesunuti do nemocnic, řekla hlavní hygienička.

Ministerstvo zdravotnictví nařídilo domovům seniorů a LDN dvakrát denně měřit pacientům teplotu. Musí také zrušit společné stravování nebo aktivity.

 

Zdroj: ceskatelevize

 

Přejít nahoru