Vakcínu si nechala přednostně píchnout i Blatného náměstkyně

Alena Šteflová, která na Ministerstvo zdravotnictví přišla v éře Adama Vojtěcha, dostala vakcínu proti covidu-19 přednostně ve Státním zdravotním ústavu.

Aféra s přednostním očkováním ve Státním zdravotním ústavu, kvůli níž nuceně rezignoval jeho ředitel, má pokračování.

Podle zjištění Seznam Zpráv byla totiž jednou z očkovaných i náměstkyně ministra zdravotnictví Alena Šteflová.

Informaci, kterou získaly Seznam Zprávy ze dvou zdrojů, potvrdil redakci přímo ministr zdravotnictví Jan Blatný.

„Ano, vím o tom,“ sdělil s tím, že se o případu přednostního očkování své náměstkyně dozvěděl při řešení aféry ve Státním zdravotním ústavu. „Já jsem se jí ptal a ona to nepopírá. Je to špatně,“ uvedl ministr.

Dodal, že zkraje příštího týdne bude tento případ opět řešit, protože chce s náměstkyní ještě mluvit.

Sama Alena Šteflová, která má postavení politické náměstkyně a do vedení ministerstva ji dosadil někdejší ministr Adam Vojtěch, své přednostní očkování nepotvrdila.

Nejprve se omluvila, že nemá čas. „Máme webexové jednání, omlouvám se,“ uvedla Šteflová a telefonický rozhovor ukončila. Poté obratem napsala, ať se redakce obrátí s dotazy na tiskové oddělení Ministerstva zdravotnictví.

Na další otázky, které se týkaly toho, proč se nechala očkovat, kdy očkování proběhlo a zda na očkování přivedla i někoho z příbuzných, už nereagovala.

V současné době je náměstkyně Šteflová v karanténě, protože patří mezi několik představitelů ministerstva, kteří měli v minulých dnech pozitivní test na covid-19.

Podle informací Seznam Zpráv se výsledek testu dozvěděla Alena Šteflová minulý pátek, přičemž očkování proti covidu podstoupila buď ve stejný den, nebo o den dříve ve čtvrtek.

Zdroj: seznamzpravy.cz

Přejít nahoru