Praha má nejvyšší přírůstek za týden. Vojtěcha testovali kvůli novináři

Česko přesáhlo hranici 22 tisíc případů koronaviru poté, co za pondělí přibylo 259 nově infikovaných. Za úterý přibylo do večera zatím 233 případů. Koronavirus má i poslankyně Karla Šlechtová (za ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má po setkání s nakaženým novinářem negativní test.

Za úterý zatím přibylo v ČR 233 případů covidu-19. Nárůst je podobný jako v pondělí za celý den. Přibylo také jedno úmrtí na 416 od začátku epidemie.

V Praze přibylo od pondělního podvečera 78 prokázaných případů covidu-19, nejvíc za poslední týden. Od začátku epidemie se v hlavním městě infikovalo 4616 lidí. Přibližně sedm z deseti nakažených už se z nemoci uzdravilo. Počet zemřelých s koronavirem stoupl v metropoli od pondělního podvečera o dva na celkových 109. Vyplývá to z údajů na webu pražské hygienické stanice.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) byl testován na covid-19 kvůli setkání s nakaženým novinářem. Výsledek testu byl negativní. Kvůli pozitivně testované poslankyni za ANO Karle Šlechtové hygieniky kontaktován nebyl, řekl to novinářům. Kvůli nákaze bývalé ministryně obrany a pro místní rozvoj bylo do karantény posláno 11 lidí, nemoc se zatím u nikoho nepotvrdila.

Ministr se s nakaženým novinářem setkal při individuálním rozhovoru. „Byli jsme v kontaktu ve středu, hygiena se mi ozvala v neděli,” upřesnil ministr.

Zdroj: čtk, novinky.cz

Přejít nahoru