V Praze zemřel čtyřicátník, příčinou smrti je přímo covid-19

Počet potvrzených případů nákazy novým koronavirem v České republice stoupl na 6059, počet obětí je k úternímu dopoledni 147. Vyplývá to z úterních údajů ministerstva zdravotnictví. V pondělí přibylo 68 nových případů, což je nejméně od 17. března. O víkendu a svátcích jsou přírůstky obvykle nižší, protože se testů dělá méně. Počet obětí nového koronaviru překročil množství obětí prasečí chřipky, která způsobila pandemii v roce 2009. Mrtvých je skoro 120 000.

Ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze zemřel muž narozený v roce 1976. Příčinou jeho úmrtí byla podle nemocnice zřejmě přímo nemoc covid-19.

Muž byl hospitalizovaný na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny VFN a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze,” citovala ČTK mluvčí nemocnice Marii Heřmánkovou.

V nemocnici je aktuálně 15 pacientů s potvrzenou nákazou koronavirem. U dalších 18 existuje podezření na nákazu. V nemocnici již na nákazu zemřelo 11 osob, sedm z nich byli senioři z domova důchodců v Michli.

V ČR bylo v úterý ráno evidováno 6059 případů nákazy. V souvislosti s nemocí covid-19 do té doby zemřelo 147 osob.

Zdroj: novinky.cz

Přejít nahoru