V létě bychom mohli na dovolenou za hranice. Po Velikonocích bude jasno, vzkázal Babiš

V létě bychom mohli na dovolenou za hranice, připustil v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS premiér Andrej Babiš. Podle něj se rozhodne po Velikonocích. Zdůraznil, že doufá, že do konce června se podaří naočkovat dost lidí.

„Přeji si, abychom v létě jeli na dovolenou do zahraničí. Jsem přesvědčen, že se to povede a že do konce června naočkujeme dost lidí,“ řekl Andrej Babiš v Novém dni. „Doufám, že po Velikonocích bude víc jasno a budeme schopni říct nějaká data a termíny, která dodržíme. Zatím jsem zdrženlivý něco slibovat, aby se to potom nepohnulo jiným směrem,“ podotkl.

Premiér zároveň uvedl, že v rámci Evropské unie vede diskuzi o CovidPassu. „Viděl jsem to v Izraeli, funguje to perfektně. S Izraelem budeme jednat bilaterálně, Izrael si dojednal bilaterálně CovidPass s Řeckem a Kyprem. Je potřeba ale definovat, jak to bude fungovat. Jestli to bude očkování plus testy, jaké testy a podobně,“ vysvětlil Babiš s tím, že je třeba, aby se domluvili do konce května, protože od června lidé začnou jezdit na dovolenou.

Zdroj: Prima CNN

Přejít nahoru