Trutnovsko má první dva případy nakažených koronavirem

Nákaza nebezpečným koronavirem už zasáhla i náš region. Hygienici dnes večer ohlásili, že dva nové potvrzené případy jsou z Trutnovska. Jedná se o manželský pár, který byl lyžovat v Rakousku.

Třiašedesátiletá žena a sedmdesátiletý muž se vrátili z dovolené a bezprostředně po návratu kontaktovali lékaře. „Manželé jsou v domácí izolaci, průběh onemocnění nevyžadoval hospitalizaci,” uvedla mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Informaci potvrdil naší redakci i trutnovský starosta Ivan Adamec, kterého hygienici o případu informovali. „Pokud vím, tak se ti manželé s nikým místním nesetkali. Hned po návratu prý šli do nemocnice, protože jim údajně nebylo dobře,” sdělil Adamec.

Manželé z Trutnovska jsou v pořadí 11. a 12. potvrzeným případem nakažení v Královéhradeckém kraji. U většiny nakažených nemocí Covid-19 převažuje cestovatelská anamnéza. Lyžovat v Rakousku byli ještě další čtyři lidé z Hradecka (3 ženy, 1 muž) a dva z Náchodska (ženy). Další čtyři lidé v kraji se nakazili po úzkém kontaktu s jinými nemocnými infekcí Covid-19.

V Česku je aktuálně 434 nakažených. Počet prudce stoupá, od pondělního večera vzrostl o 90.
Zdroj: Trutnovinky.cz
Přejít nahoru