Strkanice kvůli zlevněným respirátorům: Důchodci za pár minut vykoupili Lidl

Obchodní řetězec Lidl nabízel Slovensku respirátory typu FFP2 s 33procentní slevou. Lákavou nabídku se rozhodly využít davy zákazníků, kteří netrpěli vyčkávali před obchody, ještě než otevřely. Například v Prešově bylo během prvních osmnácti minut zboží pryč, zájemce neodradila ani tlačenice.

Situace se opakovala ve více slovenských městech. Od brzkého rána se plnily nedočkavými zájemci parkoviště u obchodů. Podle webu Nový Čas, který se vydal do prodejny v Dúbravce v Bratislavě, se na sedmdesát zákazníků kvůli 33procentní slevě nebálo strkanice či dohadů.

Dav lidí se před slovenskými Lidly tlačil už před otevřením. Balení respirátorů české výroby přitom zlevnilo ze 2,99 eura na 1,99 eura, tedy v přepočtu zhruba ze 78 na 52 korun.

V Prešově celá tlačenice, kterou občas doprovázely menší slovní roztržky, trvala pouhých osmnáct minut. Podle mluvčího obchodního řetězce Lidl Tomáše Bezáka přitom obchod objednal třikrát více zboží než na konci roku. „Akce plánujeme několik týdnů až měsíců dopředu. Snažíme se co nejpřesněji odhadnout zájmy zákazníků. Extrémní zájem po tomto druhu zboží však překonal naše očekávání,“ uvedl Bezák.

Podle mluvčího si mohli zákazníci nakoupit maximálně deset balení respirátorů. Uživatel na Facebooku, který zveřejnil video z další prodejny řetězce, však uvedl, že se zákazníci snažili nakoupit zboží i nad limit. „Prodavačka zákaznici řekla, že si nemůže vzít třicet balení, maximum bylo deset. Ona jí však oznámila, ať jí nákup rozdělí na tři části,“ napsal muž k videu.Dav lidí se před prešovským Lidlem tlačil už před otevřením.

Obchodní řetězec nyní komunikuje s dodavatelem a domlouvá naskladnění respirátorů v co nejkratším čase. Povinné nošení respirátorů nebo chirurgických roušek v obchodech a MHD už zavedlo Německo, od pondělí se na to chystá i Rakousko. Česká republika o tom také uvažuje.

Zdroj: čtk, Prima CNN

Přejít nahoru